Prima pagina

Forum Fotomozaic / Paypal in Romania

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 02-10-2007 23:15:13

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Paypal in Romania

Pentru cei mai mult sau mai putin avizati, incapand de Sambata asta se pot PRIMI bani prin PayPal in Romania.

Cei care nu vor sa vanda pe ebay nu prea au de ce sari in sus, dar pentru cei care au echipament foto sau altceva care trage la cantar in dulap, e o noua lume a comertului.

Se poate vinde dincolo fara probleme, am incercat si merge. Paypal inca nu l-am incercat pe viu, dar vine si ziua aia big_smile

Oricum, de pe site de la Paypal:

Romania:

Send:     Send funds without sharing your financial information.
Receive:     Receive funds quickly from anyone with an email address in the 190 countries and regions that accept PayPal.
Withdraw:     Withdraw funds from your PayPal account:

    * To your credit, debit, or prepaid card.
    * To your US bank account.

Make and receive payments in the currency you select. PayPal supports 16 currencies.

Enjoy this one, I really do smile

Last edited by anarhistu (02-10-2007 23:15:35)

Offline

 

#2 29-10-2007 12:43:05

pgpdesign
Turist japonez
From: Simleu Silvaniei
Registered: 29-10-2007
Posts: 47
Website

Re: Paypal in Romania

L-am incercat pe viu si functioneaza smile
De "downloadat" bani merge doar in contul de card - ceea ce nu e o problema. Dureaza cativa pasi pana tot cresti limita maxima de bani pe care o poti transfera (initial 0, apoi 500 apoi nu stiu inca....).

Ca un sfat: evitati sa folositi 2 conturi de pe acelasi calculator. A fost un client la mine si mi-a spus "lasa-ma la laptop ca-ti platesc intr-o secunda" (nu avea bani la el). Dupa care aia ne-au blocat conturile la amandoi. I-am convins ca totul e ok in 3 zile, 10 copii dupa diverse acte uploadate la ei si 3 telefoane. smile

Paul

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson