Prima pagina

Forum Fotomozaic / Photograph your room

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 16-01-2012 17:03:30

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Photograph your room

Mi-a venit o idee ieri dupa ce am facut curatenie prin casa si am spalat hainele si perdelele. Camera mea arata destul de dragut, era si lumina buna, asa ca am inceput s-o fotografiez. As vrea sa fac impreuna cu altii un proiect colectiv cu fotografii ale camerelor voastre. Care e ideea? Dupa ce faceti curatenie si aranjati prin camera sa faceti niste fotografii. Insa nu doar asa in scarba. Vreau sa va straduiti, sa asteptati lumina buna, sa le incadrati frumos, sa arate bine. Vreau sa va ganditi ca le faceti pentru un client important - un hotel sa zicem. Vreau sa faceti cel putin 20-30 de cadre din care sa selectati doar 4-5, deci in jur de 15-20%. Mai mult camera goala ma intereseaza, nu e neaparat necesar sa fie si persoanje; insa daca sunt si-s de acolo, atunci e foarte bine. In cadrele mele apare de exemplu motanul - e o prezenta absolut fireasca in camera.

As vrea sa stiu pentru inceput daca sunt persoane interesate sa participe. Apoi am sa urc eventual ceea ce am facut eu ca sa va faceti o idee, dupa care fixam o perioada pentru intrebari si una pentru realizarea efectiva. Va fi timp suficient pentru realizare, sa zicem trei saptamani sau o luna. Cam ca si la tema de studiu insa cu cel putin o saptamana alocata in prealabil pentru intrebari, dezbatere publica. Nu va fi premiu, decat daca se ofera cineva sa doneze. Ideea e ca voi selecta 3-5 serii care vor fi publicate sub forma unui articol. Ar merge si putin text, 100-150 de semne-serie, insa inca nu stiu exact ce vom scrie. Ceva despre spatiul in care locuim, oricum.

Last edited by ggl (16-01-2012 17:06:29)

Offline

 

#2 17-01-2012 08:57:25

catalina86v
Posesor de trepied
Registered: 06-12-2008
Posts: 154

Re: Photograph your room

suna bine! smile

Offline

 

#3 17-01-2012 13:50:02

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Re: Photograph your room

Te bagi, deci? Hai ca vreau sa vad daca sunt macar 10 oameni interesati, altfel nu are sens. Am vorbit si cu altii care nu au cont pe fotomozaic.

Last edited by ggl (17-01-2012 13:51:21)

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson