Prima pagina

Forum Fotomozaic / Cititi inainte

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#26 03-05-2010 22:48:06

catalina86v
Posesor de trepied
Registered: 06-12-2008
Posts: 154

Re: Cititi inainte

hei, nu se mai intampla nimic cu ultima tema? tongue - tot asteptam ceva critica, apoi am uitat, si acum iar am rasfoit siteul si am dat peste .. tema de studiu smile

Offline

 

#27 07-05-2010 16:31:30

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Cititi inainte

Salut,

capcaunul a fost cam voiajor si cam plin de ocupatii diverse in ultimul an.
Nu o sa las temele neinchise chit ca e ultimul lucru pe care-l fac in viata asta.

Multumesc pentru reminder, era cam necesar sa rearanjez niste prioritati.

Offline

 

#28 17-05-2010 11:12:31

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Cititi inainte

Pliiiiz capcaunule nu ne uita!

Offline

 

#29 24-11-2010 03:27:36

chathura
Boboc
Registered: 24-11-2010
Posts: 3

Re: Cititi inainte

smile
Looks nice!smilesmilesmile

Offline

 

#30 06-12-2010 20:46:15

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Cititi inainte

Of nu exista aici smile-ul ala care ofteaza! Ce pacat...

Offline

 

#31 26-12-2010 00:59:09

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Cititi inainte

Exista un smiley legat de viitor.
pentru inceput, sa reiau unde ramasesem.

Ultimul castigator a fost Alin ciortea, desi timp sa comentez individual n-am apucat spre rusinea prioritatilor mele.

Implicit, ca sa incerc sa dreg treaba, facem in felul urmator:
- Bodhi devine admin pe sectiunea aceasta. Pentru inceput el va fi cel care se va ocupa de tema urmatoare. Ca sa-i rasplatesc eforturile de pana acum, ocupandu-se la fel de serios si acum de tema saptamanii, am vorbit cu mosul de 2011 si desi e criza, am decis sa merg contra. Concret: Bodhi, daca va accepta, il rog sa ma contacteze pe privat cu un cont paypal.
- in fiecare luna, premiul este de 50 eur, platibil net pe paypal. Cred ca nu_s o avere, dar macar o maniera de a cumpara filme sau accesorii pentru aparat. Sau un mod de a uita de porcariile zilnice legate de bani. Repet ca n-avem sponsori sau advertising iar acest site va ramane unul non profit. Punct. Implicit premiile sunt investitia mea in sper eu motivat niste oameni sa faca altceva decat alienare prin munca. Daca o sa pot, urc premiul.
- alegera si comentariul ii apartine lui Bodhi, declarat capcaun in charge. Daca cineva castiga de 4 ori concursul, are drept de capcaun aici, si totul se va face tinand cont si de parerea noua in echipa. Se va merge pe principiul unanimitatii, nu pe cel al votului. Capacitatea de a convinge capcaunii zic eu ca formeaza caractere.
- imi rezerv dreptul nedemocratic si capcaunesc de a intervenii daca lucrurile degenereaza, mai ales fiind vorba de bani.
- contul paypal este obligatoriu pentru virament. Sa nu aud de banci romanesti ca efectiv ma enervez la cat sunt de nesimtiti (imi cer iertare, da sunt cumpliti)
- as fi vrut sa fie carti, dar sincer e greu din mai multe motive groaznice: posta romana, posta franceza si delayul global. Plus ca din pacate nu am atata timp sa ma ocup. Tinand insa cont ca amazon livreaza si in tara, cu 50eur zic eu ca luati macar 2 carti bune sau una excelenta.
- sa nu vad batalie pentru glorie, orgolii sau ranchiune. Au contraire cum zic astia aici.

Concret:
- Bodhi, cand ai timp, da un semn te rog. Stii unde sau daca ai uitat, atunci un pm. Discutam daca te intereseaza si ai timp. Incerc sa compensez timpul petrecut in masura posibilului.
- incercati sa aveti un cont paypal. Ii detest de cat de snapani sunt, dar asta e. N-am alternativa viabila
- Bodhi daca are timp si vrea, preia cheile pe aria asta iar cei care cred ca pot mai mult, 4 ori castigat si sunteti capcauni cu drept de veto. Eu zic ca e cel putin democratic, fara pile si orgolii.
- Dana, mi-a zis mosul ca vrei o carte de la amazon. O alegi, imi dai un pm cu contul tau paypal si sper sa ma revansez pentru lipsa de timp de anul asta. Am dus cred de 20 de ori aparatul la ocni cred si nu-s foarte fericit pe tema asta. Om vedea la anul, ar trebui sa fie mai ok. Naiba stie. Nici macar un capcaun...

Se deschide o perioada de sugestii pe tema asta pana cand Bodhi ma contacteaza. Dupa care trecem la treaba sper.

Si Sarbatori Fericite, chit ca suna a sablon, poate uitam de nebunia asta umana din jur. sting lumina ca ms injura cainele deja.
Scuzati typos, imi cad ochii

Offline

 

#32 26-12-2010 01:23:43

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Cititi inainte

Inca un lucru: premiul este datoria mea umana fata de Adrian Sobaru. Pentru ca detest ca omenirea sa ajunga in punctul la care disperarea sa invinga ratiunea.

La fel cum n_am uitat-o nici pe Raluca Stroescu
http://www.fotomozaic.ro/artikel.php?s= … idstory=70
Poate in sfarsit ne maturizam si noi ca popor

Gata ca incepe boceala

Offline

 

#33 26-12-2010 10:06:48

ggl
Leica skeptic
Registered: 06-12-2006
Posts: 342
Website

Re: Cititi inainte

Cred ca trebuie sa venim mai des pe la Paris ca sa te distragem de la munca daca nu pentru altceva.

Offline

 

#34 26-12-2010 16:08:59

alinCiortea
film addict
From: Hunedoara
Registered: 31-05-2007
Posts: 170
Website

Re: Cititi inainte

stiu ca nu-s mai deloc activ pe-aici, dar vroiam doar sa spun ca am incercat cat am putut sa pun la munca premiul capcaunului smile http://www.flickr.com/photos/alinciorte … olleicord/
mari si multe felicitari pentru initiativa smile

sarbatori fericite, linistite si inspirante la toata lumea!

Offline

 

#35 31-12-2010 15:34:29

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Cititi inainte

smile
Multumesc capcaunule!

Offline

 

#36 07-01-2011 14:36:57

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Cititi inainte

Bodhi... pe unde umblii?

Offline

 

#37 11-01-2011 15:04:09

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Cititi inainte

Scuze de reactia intarziata.
Umblu si eu... Sorcovesc cu munca...

Offline

 

#38 12-07-2011 22:45:41

photochrom
lomojurnalism
From: Bucuresti
Registered: 06-04-2009
Posts: 115
Website

Re: Cititi inainte

Nu ar fi ok ca cei care anunță că participă la o temă și nu postează nimic să nu poată participa la următoarea? Să fie ca un fel de sancțiune. smile

Offline

 

#39 13-07-2011 14:51:52

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Cititi inainte

photochrom wrote:

Nu ar fi ok ca cei care anunță că participă la o temă și nu postează nimic să nu poată participa la următoarea? Să fie ca un fel de sancțiune. smile

Ne gandiseram si noi la o astfel de sanctiune insa deocamdata vrem sa lasam impresia ca suntem ingaduitori.
In genere, lumea a fost parolista pana acum.

Bafta!

Offline

 

#40 28-03-2012 12:11:20

photochrom
lomojurnalism
From: Bucuresti
Registered: 06-04-2009
Posts: 115
Website

Re: Cititi inainte

Revin cu rugămintea de a īncerca să fiţi mai stricţi īn aplicarea termenelor. Faptul că două săptămāni nu ai intrat pe forum să verifici starea concursului nu mi se pare o scuză valabilă. Cred că nu are sens să dezvolt. smile Īn plus, avānd īn vedere că de cele mai multe ori se aşteaptă ultima zi a concursului pentru a posta fotografiile (uneori chiar dincolo de ultima zi), poate ar fi mai bine ca participanţii să trimită seriile unui moderator (ales la īnceputul rundei), la o adresă de mail prestabilită, iar apoi moderatorul să le posteze la expirarea termenului de postare. Aşa creştem şi suspansul legat de participanţi şi serii. big_smile

Last edited by photochrom (28-03-2012 12:12:20)

Offline

 

#41 28-03-2012 12:40:27

alinCiortea
film addict
From: Hunedoara
Registered: 31-05-2007
Posts: 170
Website

Re: Cititi inainte

in caz ca posibila dezvoltare ma vizeaza pe mine, motivul pentru care nu am intrat e foarte simplu: nu am primit nicio notificare pe mail, de la un thread la care eram abonat. technology fail. cine a urmarit concursul stie ca mi-am onorat participarile cu o singura exceptie (si nu-s putine).

Offline

 

#42 30-03-2012 15:54:51

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Cititi inainte

Domnilor, am sa fiu scurt si am sa va spun ca initial am vrut sa aplicam regulamentul foarte strict si sa sanctionam toate abaterile de la regulament, dar... daca deocamdata nu am facut-o chiar la fiecare abatere/intarziere/neseriozitate acest lucru l-am facut pentru a mentine atmosfera de placuta, nerigida care ne leaga pe fotomozaic. Daca se va impune sa fim mai drastici o vom face cu siguranta. Deocamdata din punctul nostru de vedere nu a fost cazul sa rigidizam aplicarea regulamentului la maxim.

Legat de postarea seriilor pe ultima suta de metri... nu vad de ce suspansul nu poate fii creat de chiar de autor... asa cum s-a facut si pana acum prin postarea seriilor la sfarsitul perioadei de postare. Personal, consider ca deocamdata modalitatea in care functioneaza afisarea seriilor este suficient de bine organizata, chiar si cu micile intarzieri pe care le-am permis de-alungul derularii temelor de studiu.

Bafta!

PS: vreau sa va reamintesc ca intr-un concurs de fotografie, fotografiile sunt cele ce concureaza.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson