Prima pagina

Forum Fotomozaic / Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 12-09-2007 15:35:24

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

Feedback pls.

Offline

 

#2 12-09-2007 16:36:39

dada
nunu
From: bucuresti
Registered: 12-12-2006
Posts: 334
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

hehe exceptional scris, felicitari! faza cu fetita cu caruciorul rosu e antologica smile

Offline

 

#3 13-09-2007 01:22:26

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

Linda eu sunt mai scandalagiu din fire si probabil ca trebuie sa-mi dau in petec.
Unde-s actorii smile?
Vorbesti despre ei dar nu ii vad. Vad locurile dar nu vad actorii.

In general, din iesiri de genul asta, am tras concluzia ca e mai fain sa fotografiezi fotografii (captivati de cele mai multe ori si cu o grimasa pasionala) decat subiectul in sine. "Nu stium cum sunt altii, dar" eu nu prea pot sa fotografiez grozav in grup. Ma distrage. Vad insa ca ti-a tie placut tura.

Se mai fac iesiri actualmente si mai avem ocazia si de continuarea seriei smile?

Offline

 

#4 13-09-2007 08:23:35

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

@dada: multumesc! fetita avea un carucior din ala ca pe vremuri in care ducea un bebe adevarat... a fost saraca asa de nedumerita cand i-a vazut pe baieti! smile

@docman: am poze si cu actorii, dar nu mi-am permis sa le postez fara acordul lor wink mai ales ca cele mai multe surprind momente funny... din pacate majoritatea sunt facute cu un p&s de proasta calitate (pe vremea aceea aveam numai aparat pe film si cum cumparasem niste filme mai scumpe mi-a venit sa le pastrez pentru peisaj smile

despre fotografiatul in grup... serios mi-a placut mult. a fost o atmosfera faina si pentru mine chiar a fost extrem de interesant sa vad ulterior ce au fotografiat altii. practic aproape fiecare dintre noi a descoperit niste lucruri care altora le-au scapat iar uneori efectiv aveam impresia ca unii au fost altundeva. ar fi fost interesant de vazut si pozele altora, un fel de mini portofolii... de fapt asa a fost gandit la inceput articolul dar...

despre iesiri nu stiu ce sa raspund, nu am mai fost la intalnirile fotoclubului de 1 an si jumatate iar in ultima vreme am cam pierdut legatura cu ei, din pacate. dar pe masura ce creste copilul sper sa pot sa ma reapuc si eu de fotografiat fara sa ma tem ca atunci cand duc aparatul la ochi piciul va face o traznaie in spatele meu!

Offline

 

#5 13-09-2007 08:49:17

dada
nunu
From: bucuresti
Registered: 12-12-2006
Posts: 334
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

(ups, nu am stiut ca amelie=linda!!!)

Offline

 

#6 13-09-2007 08:50:50

dada
nunu
From: bucuresti
Registered: 12-12-2006
Posts: 334
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

ot: cati ani are cupilu? poate facem o intalnire de scutece hihi o luam si pe sabina:)

(pliz, capcaunule, pliz!!!)

Offline

 

#7 13-09-2007 11:05:57

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

eu vad aici in colt un buton mic: "delete".
Nu ma tenta...
stick to the topic si lasati pruncii pentru pm-uri wink

edit: a aparut un nou termen dedicat: plozareala big_smile

Offline

 

#8 13-09-2007 18:24:18

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

haha, lozareala wink

Fain articolul, dar ai povestit foarte mult despre tot felul de personaje si locuri fara sa ni le arati.

Adica, eu sesizez o oarecare neconcordanta intre poveste si poze, nu pot sa iti spun exact de ce. Oricum, m-ai convins si pe mine sa dau pe acolo. Poate imi da barmanitza numarul de telefon tongue

Well, have fun this and next time.

Apropo, eu nu prea sunt de acord cu tine la iesirile in grup asa mare. Cel putin mie mi se pare ca un grup mai mare de 3 fotografi are o calitate principala: incurca lucrurile. Fiecare vede altfel locul, si, de obicei, viziunea unuia nu prea se intelege cu trepiedul celuilalt, si tot asa smile)

E fain sa iasa 2-3 oameni, cu stiluri sau echipamente diferite. Altfel intervine ce a intervenit si in iesirile noastre fotocj: toate pozele erau la fel. In schimb , cand difera echipamentul, mediul pe care pozezi (film alb-negru, color, dia, digital, filtre,etc) sau stilul se obtine o poveste foarte interesanta care nu poate fi completa decat cu participarea tuturor celor care au fotografiat. Asta imi place mie in general.

Offline

 

#9 14-09-2007 12:44:19

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: Fotoclub de Bucuresti - Underground - Linda Serbănescu

anarhistu, tu ai pe undeva dreptate cu pozele: articolul e scris imediat dupa acea iesire si era gandit sa contina si poze de making of... intre timp nu a mai aparut unde trebuia sa apara si eu m-am cam rupt de restul grupului asa ca am exclus pozele respective... dar chiar a fost o iesire faina si mi-ar fi parut rau sa ramana nepovestita.

in privinta fotografiatului in grup cred ca mai conteaza si locatia: daca mergi intr-un loc suficient de mare si de variat nu cred ca grupul e o problema. daca sunt doar 2 - 3 chestii de pozat evident ca lucrurile nu mai stau la fel.

in salina nu prea era mare lucru de fotografiat, dar spatiu era imens si cand am vazut ce-au facut altii efectiv am avut senzatia ca fusesem in locuri diferite...

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson