Prima pagina

Forum Fotomozaic / Poveste de Padis - Radu Vadan

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 18-01-2008 20:59:43

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Poveste de Padis - Radu Vadan

Feedback pls.

Offline

 

#2 18-01-2008 22:12:11

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Poveste de Padis - Radu Vadan

Ce ma deranjeaza umpic a fost ca Radu a pus numai poze de "sub pamant" din zona respectiva. Si Cascada Evantai e la iesirea dintr-o pestera in Cheile Galbenei.

Intr-adevar, zona e unica in tara prin numarul de pesteri (peste 4000) si prin relieful carstic deosebit.
Pe langa asta, exista ghetarii activi foarte bine pastrati, cum ar fi Scarisoara sau Focul Viu, de unde are Radu pozele cu gheata. Asta pe langa multi alti ghetari mai izolati si mai greu accesibili.
Ca sa nu mai vorbim de alte chestii unice, gen portalul de la Cetatile Ponorului sau Poiana Florilor sau piatra Galbenei, una din cele mai frumoase panorame din Apuseni. Sau cheile Somesului Cald. Sau Izbucul Galbenei. Sau.....

Si, din nou, intr-adevar, o statiune de schi ar duce la o populare mult prea mare a zonei. Asa cum e acum, cu drumurile praf, e mai greu sa se ajunga pe acolo, dar daca se pune totul la punct va fi la fel de usor cum e sa ajungi la Belis sau la Baisoara pentru unii.

Pentru cei care doresc sa mai vada poze din zona va dau linkuri la vechile mele albume de acolo.
Sunt facute cu un Olympus 720UZ parca sau ceva similar, vechi, 3 mpx,etc. Va rog sa nu comentati sau discutati in nici un fel pozele din aceste linkuri, articolul contine pozele lui Radu prelucrate si alese pentru el. Ce mai pun eu aici sunt doar ca idee, pentru cei care nu cunosc zona si poate vor sa vada mai multe. Nu le-am considerat niciodata bune de un articol, oricum le-as fi ales.
http://picasaweb.google.com/mdomnita/20 … BotiiPadis
http://picasaweb.google.com/mdomnita/20 … isDeToamna
http://picasaweb.google.com/mdomnita/2004AugPadis

Si, daca se face ceva legat de zona resp.  ziceti si poate poate ne strangem cumva.

Offline

 

#3 18-01-2008 22:22:07

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Poveste de Padis - Radu Vadan

am auzit ca cele mai misto arme de vanatoare le fac belgienii.
cam 2h face tgv-ul pana acolo.
mai ramanem sa facem rost de o sponsorizare si am rezolvat problema...

Revenind la subiect, foarte fain locul. Personal mi-a placut cea care arata ca o rupere de nori.

Offline

 

#4 19-01-2008 01:35:18

Crick
Dia-pozitiva
Registered: 09-12-2006
Posts: 438

Re: Poveste de Padis - Radu Vadan

Am fost acum doi ani, frumos loc.
Si mie tot cea ca ruperea de nori imi place :-)

Offline

 

#5 24-01-2008 11:41:55

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Poveste de Padis - Radu Vadan

Deci... alea cu razele de soare is foarte faine...( stiu ca nu se incepe un comment cu deci...da chiar mi-au placut mult - cam asta ar fi concluzia) smile

Last edited by Danad (24-01-2008 11:42:16)

Offline

 

#6 28-01-2008 15:00:16

hopsieu
mofturos in fotografie
From: Bucuresti
Registered: 08-01-2007
Posts: 60
Website

Re: Poveste de Padis - Radu Vadan

Un loc foarte frumos.
Cu mai multi ani in urma am fost pe acolo.
Mi-ar fi placut o incadrare avand si jocul luminii in aburi si cu micul ghetar.
Intermediara intre pozele 3 si 4.
Am si montat una din ele, dar nu reusesc sa o arat aici.
Si nu uitati ca dvs fotografiati lumina care este reflectata de ghetar, nu ghetarul

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson