Prima pagina

Forum Fotomozaic / Matei Domnita

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#51 24-12-2007 13:53:17

amelie
martian
From: Bucuresti
Registered: 14-12-2006
Posts: 247

Re: Matei Domnita

Matei, welcome back! ma bucur mult de tot ca ai revenit (acasa si printre noi)! smile

pentru tine perioada care urmeaza o sa fie oarecum mai grea decat cea care a trecut, pentru ca atunci cand esti in spital si treci prin tot felul de chestii urate nu prea ai timp sa te gandesti prea mult la toate lucrurile normale si sa te simti frustrat ca nu le poti face... abia cand incepi sa te simti cat de cat bine incepi sa suferi pentru chestiile astea. sad

acum... nu am trecut prin ce ai trecut tu, dar am petrecut in total vreo 2 luni in pat nestiind clar daca o sa mai merg vreodata ( ca sa nu socotim cele 9 luni de sarcina care mai mult in pat au fost). si am trecut printr-o experienta de reinvatat sa merg, chiar daca a fost mult mai scurta si mai simpla decat in cazul tau. asa ca stiu cate ceva despre ce inseamna sa renunti la tot ce consideri normal sa faci...

din experienta proprie pot sa-ti zic un singur lucru: depinde numai de tine sa transformi intamplarea asta groaznica intr-o schimbare in bine, e ca un fel de vacanta cu domiciliu fortat smile de care merita sa profiti cat poti.

o schimbare de perspectiva fotografica nu e atat de imposibila pe cat pare... daca vrei sa vinzi sculele pe film ca nu mai ai chef sa lucrezi pe film asta e o treaba, dar sa le vinzi ca nu apuci sa le folosesti... Minolta al meu pe film a zacut 2 ani in dulap (si mai zace inca, doar asta vara am facut vreo 5 - 6 filme cu el). nu ma astept sa-l folosesc mult timp de acum incolo, dar asta nu inseamna ca il vand. o sa treaca si perioada asta si pe urma o sa iti vina chef sa mai tragi ceva pe film si nu o sa mai ai pe ce! in plus... pozele alea misto de noapte... nu ies la fel cu digitalul wink

in rest... recuperare usoara si Craciun fericit, nu te amara pentru ce s-a intamplat si pentru incompetenta politiei romane... cat despre soferul vinovat... s-o gasi ac si de cojocul lui,  important e ca tu sa te faci bine ca restul sunt maruntisuri!

Last edited by amelie (24-12-2007 13:56:10)

Offline

 

#52 13-02-2008 13:58:41

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Matei Domnita

dau un reply la topic cu o propunere concreta.

In luna mai se pare ca ajung scurt prin tara, including cj.
Fac o invitatie daca aveti chef sa ne vedem la un suc. All of us.
Promit o raportare a sucului si in Bucuresti.

Anyone?

Offline

 

#53 13-02-2008 14:28:02

hollow
crizat mondial
From: Wonderland
Registered: 07-12-2006
Posts: 565

Re: Matei Domnita

suc cu masini ? sau le lasam acas' ?

Offline

 

#54 13-02-2008 14:31:45

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Matei Domnita

mai eu am zis clar: suc! big_smile

Offline

 

#55 13-02-2008 14:58:26

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Matei Domnita

docman2 wrote:

mai eu am zis clar: suc! big_smile

Si daca ruginim?

Bafta!

Offline

 

#56 13-02-2008 15:08:26

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Matei Domnita

io la Bucuresti vin, da tre sa primiti si plozii  big_smile
ps da suc, ok?

Offline

 

#57 13-02-2008 15:13:41

andreiionita
Turist japonez
Registered: 15-09-2007
Posts: 26

Re: Matei Domnita

Aş veni şi eu la īntālnirea din Bucureşti. Primiţi şi oameni nu-foarte-activi pe forum? big_smile

Offline

 

#58 14-02-2008 01:07:31

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Matei Domnita

doar daca accepti si plozii cf degetica big_smile

Matei, what say you?

Offline

 

#59 15-02-2008 18:38:40

alinCiortea
film addict
From: Hunedoara
Registered: 31-05-2007
Posts: 170
Website

Re: Matei Domnita

eu mă bag că altfel mă spintecă nebunu'  tongue

Offline

 

#60 15-02-2008 21:50:51

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Matei Domnita

smile Ce zic eu despre plozi ?wink

Pana in luna mai mai este, dar probabil ca la bucuresti nu voi ajunge decat daca e cumva in timpul expozitiei Construct la Romexpo, unde poate vom avea stand.

Dar in Cluj, va primesc cu placere pe care doriti smile

Si nu va spintecati pe aici wink

Offline

 

#61 08-03-2008 10:25:38

Geamba
Turist japonez
Registered: 08-03-2008
Posts: 82

Re: Matei Domnita

Vai de mine.... cum ti se poate intampla frate asa ceva...
Cam tarziu descopar si eu... dar : Imi pare rau sa aud. Groaznic ! Acum cum va mai simtiti ?

Offline

 

#62 11-03-2008 13:30:14

micutzu
Moderator
Registered: 08-12-2006
Posts: 415

Re: Matei Domnita

Hep, am revenit dupa aproape 1/2 an, ca am avut multe contracte si muuulte de facut...

In sfarsit, imi pare rau ca primul meu post e pe asemena topic, dar imi pare bine ca s-a terminat cu bine.

Ca om ce a patit acelasi lucru, vreau sa-l incurajez pe Matei sa persevereze in recuperare, chiar daca dureaza mult.

Pe mine accidentul pe care l-am patit m-a facut sa am mult mai multa incredere in mine, pentru ca mi-am dat seama ca pot depasi multe greutati.

Nu e sadism, ci pura psihologie- cateodata astfel de evenimente, in loc sa te doboare, te intaresc (fara comentarii nelalocul lor la acest verb... hm.... ;-))).

Offline

 

#63 21-05-2008 22:32:09

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Matei Domnita

Revin eu cu noutati.
Am apucat sa-l vad scurt pe Matei. Mai exista si ingeri, Matei are unul. Sper ca e constient de asta si m-am bucurat sa-l vad motivat in continuare.

Cu permisiunea lui inchid topicul aici. Un happy end in stil ne-american. Nu de alta dar stiu ca nu suporta cliseele smile

Offline

 

#64 11-08-2010 21:33:43

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Matei Domnita

Salut!
Cu permisiunea capcaunului redeschid acest topic pentru a scrie o noutate. Ce poate fi noutate legat de o chestie de acum trei ani...o sa va mirati si voi.
Copy paste din email-ul trimis lui docman:

Se face ca miercurea viitoare, 18 aug. 2010 la ora 5pm, ma voi intalni cu toata gasca de personaje care au legatura cu accidentul (eu, ala care m-a lovit, martori, politie, expert judiciar, etc.) acolo unde s-a intamplat. Scopul intalnirii este realizarea expertizei juridice legata de eveniment.

Adica, pe romaneste spus:
Acum 3 ani a avut loc un accident din care eu am stat vreo 6 luni prin spitale si carje si chestii de genul.
De atunci se tot discuta detalii gen judecata, etc etc.
Pentru ca sa il pot da in judecata pe vinovat si sa ne vedem la tribunal (sau sa se instiinteze automat judecatoria conform legii, pentru ca am stat mai mult de doua luni in spital) trebuia facuta o expertiza pe baza careia sa poata stabili cauzele si situatia de la locul accidentului
Expertul din judetul Cluj (care e singurul care poate face chestia asta) a fost ocupat pana acum (vreo doi ani, sau mai mult)
Si, in final, dupa aproape trei ani, au reusit organizarea intalnirii pentru realizarea expertizei.
La intalnirea asta o sa mergem cu pozele, raportul de la politie, declaratiile, si nu mai stiu eu ce hartii le mai trebuie lor acolo.

Cam asta e. Detaliile cum ar fi faptul ca pe martori sau nu ii mai intereseaza sau nu mai tin minte exact ce a fost sau pur si simplu nu considera important sa isi ia liber de la lucru ca sa fie acolo la ora 5 pm fix...sunt detalii.

Ee? big_smile

Offline

 

#65 11-08-2010 22:34:06

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Matei Domnita

SF

....tin pumnii!

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson