Prima pagina

Forum Fotomozaic / Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 03-04-2009 21:30:39

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

A fost publicat articolul:
Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu
Feedback pls.

Offline

 

#2 03-04-2009 22:15:22

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Sabinule vad ca avem aceeasi atractie fata de vechi. Desi eu le vorbesc oamenilor despre eficientizare, modernizare si urbanizare in viata de zi cu zi.
Avem aceeasi atractie pentru misterul culoarelor care vrem sa stim unde duc.

Sper ca Bucurestiul sa tina asa cum e el, cu acea patina de multe ori mirosind jilav pentru ca de acolo ne tragem. Asta ne e tara cu care ne-am nascut si care ne-a marcat. Inclusiv in ce fotografiem. Mi-e dor de-un suc langa Lipscani.

Offline

 

#3 03-04-2009 22:34:31

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Fac cinste smile

Offline

 

#4 04-04-2009 15:25:15

antiq
Forumist pro
Registered: 08-12-2006
Posts: 506

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Frumos articol ai scris degetico ! Probabil , privite prin prisma amintirilor , si cele mai putin frumoase locuri se transforma , devin parte din noi , cei de azi . Si cred ca e bine asa , sa ne amintim ...
Imi plac mult foto 2 si 5 . Recunosc locatia de la tema '' rufe colorate '' , lumina si contextul fiind altele .
Spor in continuare !

Last edited by antiq (04-04-2009 15:52:24)

Offline

 

#5 04-04-2009 16:37:31

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

smile, imi place ca ai recunoscut locul, sincera sa fiu, mi-am dorit enorm sa revin acolo sa gasesc personajele:)

Offline

 

#6 08-04-2009 13:20:04

Danad
DZR de foto
From: Cluj-Napoca- Sudbury
Registered: 22-02-2007
Posts: 506
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

degetica am revenit cred ca de vreo 3 ori la articolul tau...l-am citit, recitit si desi-mi placea mi se parea ca lipseste ceva...poate o fotografie de sfarist...mi se pare ca se termina prea brusc cadrele...parca chiar in mijlocul actiunii...
Poate-s eu cuplata pe serii si povesti cu introducere-cuprins-incheiere... smile

Offline

 

#7 08-04-2009 13:55:32

Bodhi
&nbsp
From: Bucuresti Romania
Registered: 07-12-2006
Posts: 1366

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Am vazut multe stradute de genul celei prezentate de tine...
Chiar mi-am propus ca la un moment dat sa le fac o vizita... dpvd fotografic.
Se pare ca inca nu venit momentul... insa cand va fi sa fie, ne vedem ori aici cu articolul ori direct acolo... pe stradute.

Bafta!

Offline

 

#8 08-04-2009 15:02:30

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Dana, tu stii ca eu nu pot sa sufar seriile.
Fiecare foto as vrea sa poata sta in picioare de una singura.
Aici e vb doar de o tema:), nu de o serie, poate daca le privesti asa, cine stie:)
si nu e nimeni obligat sa-i placa ce fac eu big_smile

Bodhi,  pai asteptam articolu sau ne vedem pe strada, ca acu incepe sa fie mai multe lumina ziua.

Offline

 

#9 09-04-2009 00:53:17

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

aham. Deci constanta e pentru ticalosi capcauni sau cum?
vai vai vai. Ca sa intram pe teritoriul cunoscut Sabinei, eu sper sa evitati compilatiile hard rock/rap/muzica clasica/pop/punk/etc/manele pe acelasi CD. Eventual pe unele din ele puteti sa le sariti de-a binelea si sa va profilati pe o singura tematica.
Eu cam asa vad lucrurile. De ce spun asta si de ce imi sustin punctul de vedere:
- e foarte greu sa spui absolut tot dintr-o singura poza. Imaginea aia o vom cauta toata viata. In schimb e mult mai uman sa nuantezi mesajul cu o imagine complementara.
- e foarte greu sa ai 200 idei pe an. Vei sfarsi prin a zice "asta a mai fost" in loc sa perseverezi. Perseverenta versus talentul e o discutie veche de cand lumea. Rezultatul e acelasi. Caile sunt diferite. La fel si sansele de reusita.

Offline

 

#10 09-04-2009 06:25:40

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

LOl, sper ca postul tau a fost doar medicina preventiva. Nu de alta, dar in muzica nu exista serii. Exista numa compozitii cat de cat omogene, sau teme cu variatiuni. (alea ce ai dat tu acolo exemplu nu-s muzica domnu!! big_smile si nici nu ascult pe acelasi CD un pic de bach, un pic de mozart si un pic de stravinski, parol Sau daca as face-o, n-as pune la sfarsit o manea smile adica o imagine mai slaba doar de dragul de a avea "serie"  )

Offline

 

#11 09-04-2009 08:05:45

hollow
crizat mondial
From: Wonderland
Registered: 07-12-2006
Posts: 565

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Imi place scrierea iar din imagini a doua imi place cel mai mult.
Intr-adevar sunt multe astfel de locuri. Zona rondului Cosbuc de exemplu, pe unde-l plimbam pe fiu'meu in carucior. Sau zona din spatele spitalului Coltea, pe unde am ajuns zilele trecute din intamplare.

Numai bine.

Offline

 

#12 18-06-2009 22:09:06

Griet
Moderator
Registered: 10-12-2006
Posts: 129

Re: Sentimente prin Bucuresti - Sabina Ulubeanu

Am descoperit cu intarziere articolul tau, dar cred ca asta prea putin conteaza. Intr-un fel, ma regasesc in emotiile descrise de tine, exact ca atunci cand citesti un roman si descoperi cate ai in comun cu personajul principal, parca scriitorul s-ar fi inspirat din viata ta smile.
Ti-ai ales o tema frumoasa, iar rezultatul cred ca a inglobat mare parte din emotiile pe care le-ai simtit.
M-ai inspirat, Sabina big_smile.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson