Prima pagina

Forum Fotomozaic / Sighisoara - Cosmin Munteanu

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 27-07-2010 23:42:45

docman2
nebunu furios
Registered: 06-12-2006
Posts: 1037
Website

Sighisoara - Cosmin Munteanu

A fost publicat articolul:
Sighisoara - Cosmin Munteanu
Feedback pls.

Offline

 

#2 28-07-2010 17:37:18

adelarusu
Posesor de trepied
From: Oradea
Registered: 09-12-2009
Posts: 126
Website

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

Cu siguranta multi au amintiri frumoase din Sighisoara...unii anii studentiei in care stateau pe alei si cantau la chitara adunand banuti intr-o palarie asezata pe jos........altii noi prietenii legate in timpul festivalului....unii poate nu uita o noapte de chefuri si dansuri...altii plimbari romantice si saruturi patimase  pe alei......dar Sighisoara ramane aceeasi...cetatea in care sunt ingropate atatea amintiri si in care revii intotdeauna cu placere!

Offline

 

#3 28-07-2010 21:56:21

cristif
victor arvid
From: 44.4249;26.1304
Registered: 07-07-2007
Posts: 114
Website

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

Mi-au placut foarte mult primele 8 cadre, chiar ma gandeam - "wow, asta e Sighisoara mea". Apoi a aparut doamna care fumeaza si oamenii de la festival. Nu imi place Sighisoara in timpul festivalului, imi place iarna, imi place toamna tarziu, nu cand geme de lume. Dar, dupa cum ziceai si tu, fiecare are Sighisoara sa. Numai bine.

Offline

 

#4 30-07-2010 07:35:33

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

Sunt foarte faine cadrele care prezinta oraşul aşa cum īl ştim cu toţii. Şi eu am o serie din Sighişoara la care am mers noaptea special pentru a prinde oraşul fără lume şi fără nimic care să nu īmi permită să fac poze fix de unde vreau eu, cum vreau eu.
Īn timpul festivalului īn schimb nu mai e oraş medieval, e doar un alt loc īn care se ţine un festival cu muzică, distracţie şi băutură. Īmi aduce şi festivalul acesta amintiri frumoase de cānd stăteam pe marginea drumului la barul TImişoreana şi strāngeam bani de bere fiecare īn felul lui...toată lumea ştie, probabil, cāte metode de a strānge bani īn timpul festivalului sunt. Dar īn perioada aceea nu vedeam Sighişoara cum am văzut-o cānd am fost singul īntr-o perioadă īn care toată lumea era īn concedii şi nu era nimeni care să mă deranjeze īn vreun fel.
Pozele sunt faine, oricum, felicitări pentru ele! Şi īmi place că mi-au adus aminte de momente frumoase.

Offline

 

#5 31-07-2010 10:17:44

degetica
big hot music mamma
Registered: 07-12-2006
Posts: 859
Website

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

foarte frumos, mai ales cele cu personaje reale(nu  festivaliere).
Imi place mult si aceea cu ceata.

Offline

 

#6 31-07-2010 14:52:59

montecarlo
Moderator
Registered: 16-10-2007
Posts: 470
Website

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

Multumesc mult :-)

Offline

 

#7 02-08-2010 13:34:24

micutzu
Moderator
Registered: 08-12-2006
Posts: 415

Re: Sighisoara - Cosmin Munteanu

E surprinsa bine atmosfera. Mi-am dorit de mult sa ajung in Sighisoara, dar niciodata in mult ani nu am reusit si cel mai probabil este ca nu voi ajunge vreodata... habar nu am de ce.

Mi-a palcut foarte tare cum a fost surprinsa personalitatea orasului. Asta e greu, pentru ca nu orice aglomerare de iamgini frumoase inseamana surprinderea persoanlitatii. Am vazut orase superb redate in foitografii, dar care nu m-au atras deloc. Fotoreprotajul asta insa reuseste sa "cheme" la vizita, ceea ce, dincolo de orice comentarii de tehnica sau stil, cred ca e o realizare frumoasa.

Oricum, sunt de acord cu cineva care spunea mai sus ca festivalul nu aduce un plus de romantism orasului. E universal valabil cred.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson