Prima pagina

Forum Fotomozaic / Cioara :-)

Forum Fotomozaic

You are not logged in.

#1 15-07-2007 19:07:02

Sergiu-IT
BOFH
From: Cluj
Registered: 26-02-2007
Posts: 55
Website

Cioara :-)

Am fost azi pe afara la fotografiat. Din pacate chiar si la ora 18 inca era soarele puternic. Oricum, sper sa va placa. Am lucrat putin la levels din photoshop si la culori am adaugat putin albastru ( +5 ). In rest un crop si rama.

http://i14.tinypic.com/4kjz7dz.jpg

Pareri ? smile

Offline

 

#2 16-07-2007 13:20:56

micutzu
Moderator
Registered: 08-12-2006
Posts: 415

Re: Cioara :-)

Simpatica poza! Si felul in care sta pasarea e haios... parca asteapta codul portocaliu... :-))

Pe minus: bkh nedecis- locul unde sta pasarea e imposibil de identificat (cel putin pe monitorul meu).

Offline

 

#3 16-07-2007 13:46:04

Sergiu-IT
BOFH
From: Cluj
Registered: 26-02-2007
Posts: 55
Website

Re: Cioara :-)

micutzu wrote:

parca asteapta codul portocaliu... :-))

Good point !  lol

micutzu wrote:

Pe minus: bkh nedecis- locul unde sta pasarea e imposibil de identificat (cel putin pe monitorul meu).

Asta nu-s sigur ca am inteles-o foarte bine.
Sta pe o bucata de pamant, intr-o zona fara viata (iarba, flori si toate alea), pe malul unei ape curgatoare (in partea de sus se vede o parte din somes - de fapt e malul somesului in constructie).
Te referi cumva la faptul ca fundalul e prea difuz ? hmm

Titlul nu e deloc potrivit. Nu stiam cum sa ii spun. Pe alt forum am postat-o cu titlul "Semn rau" pentru ca asta reprezinta ciorile de obicei, sentiment care zic eu ca e accentuat si de faptul ca nu e nici o urma de natura vie pe acolo (iarba, flori...). Alt titlu mai potrivit nu imi trece prin cap.

Offline

 

#4 17-07-2007 12:51:54

anarhistu
Semi-incepator
From: Cluj
Registered: 09-12-2006
Posts: 656
Website

Re: Cioara :-)

Parca am mai scris odata...hmm..

Si la imaginea anterioara, si la asta, nu esti destul de atent la marginile subiectului. Mai concret, capul ciorii nu se distinge clar de fundal, si e deranjant.

Poate data viitoare gasesti si un subiect mai tolerant si il pozezi din fata smile

Offline

 

#5 18-07-2007 07:47:24

micutzu
Moderator
Registered: 08-12-2006
Posts: 415

Re: Cioara :-)

La mine se vede o ingramadeala albastra sus (poate fi si cer, te cred ca e apa... :-)). Imi place simplitatea ei, si arata "insetata". E o poza placuta as zice.

Offline

 

Board footer

Powered by PunBB
© Copyright 2002–2005 Rickard Andersson